Jaka najlepsza spacerówka? Lekki wózek spacerowy – Ranking/Opinie

Głęboki wózek dla dziecka jest dobrym rozwiązaniem na pierwsze kilka miesięcy życia. Około 6-8 miesiąca, dziecko powinno zostać przesadzone do wózka spacerowego. Jest to naturalna kolej rzeczy, wynikająca z szybkiego rozwoju dziecka. Wózek spacerowy pozwala dziecku na poznawanie świata, podziwiania wszystkiego dookoła, kiedy jest na spacerze z rodzicami.

Co jednak powinna mieć najlepsza spacerówka, która w pełni będzie odpowiadała zarówno dziecku, jak i rodzicom? Jak starannie dobierać wózki spacerowe, aby okazały się funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu? Jaka spacerówka najlepsza w określonych warunkach?

Wózek wybieramy dla dziecka, nie dla siebie

Wybierając wózki spacerowe, zawsze kierujemy się dobrem dziecka. Nie powinno mieć tutaj znaczenie, co się podoba rodzicom. Bardzo istotne jest to, aby konstrukcja wózka, jego funkcjonalność, była dopasowana do dziecka. Oczekiwać więc należy, że spacerówka posiadać będzie rozkładane oparcie. Tylko w ten sposób mamy pewność, że nie będzie żadnych problemów na spacerze, kiedy dziecko się zmęczy i zechce udać się na drzemkę. Zapewnimy mu idealne i bezpieczne warunki do spania. Dobre spacerówki dla dzieci winny posiadać również budkę, która ochroni je przed słońcem, czy opadami deszczu.

Wybór spacerówki determinowany warunkami w jakich będziemy się poruszać

Kolejnym ważnym elementem, który wpływa na wybór najlepszych wózków spacerowych, jest to, po jakim terenie będziemy się poruszali. Czy mieszkamy i spacerujemy z dzieckiem w miejscach, gdzie są równe chodniki, utwardzone podłoże? Czy wózek będzie zmuszany regularnie pokonywać nierówności, niezbyt stabilne podłoże? Jeżeli mieszkamy w mieście, wózek przemieszcza się po prostym i utwardzonym podłożu, należy postawić na spacerówki z małymi kołkami. Lekki wózek spacerowy będzie znakomicie sprawdzał się w takich warunkach. Co innego, gdy codziennie trzeba zmierzyć się z nierównym, miękkim podłożem. Wyprawy po leśnych czy polnych duktach, wymagać będą sięgnięcia po spacerówki z większymi kołami. Waga takiego wózka spacerowego również powinna być odpowiednia.

Jak ciężką spacerówkę kupić?

Waga wózka ma również ogromne znaczenie w sytuacji, kiedy trzeba go często nosić. Ktoś, kto mieszka na 2 czy 3 piętrze, może nawet po kilka razy wnosić i znosić wózek. Dlatego tutaj idealnie sprawdzi się wózek spacerowy lekki, którego maksymalna waga powinna wynosić około 6-7 kg. Wnoszenie cięższych wózków będzie kłopotliwe, szczególnie dla kobiet. Kiedy nie ma potrzeby taszczenia wózka po kolejnych schodach, waga może być wyższa. Należy tutaj wspomnieć, że im cięższy wózek spacerowy, tym będzie on posiadał więcej dodatków, które podnoszą jego funkcjonalność.

Spacerówka parasolka. Czy to dobry wybór?

Czy wózek spacerowy parasolka może być lepszym wyborem od tradycyjnej spacerówki? To zależy tak naprawdę od potrzeb rodziców i ich dzieci. Dobry wózek spacerowy parasolka jest idealnym rozwiązaniem dla osób często podróżujących, a także niepreferujących długich spacerów. Zaletą wózków parasolek jest na pewno to, że są niezwykle lekkie. Ich konstrukcja sprawia, że niezwykle łatwo się składają, a po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca. Trzeba również mieć na uwadze, że wózki parasolki nie sprawdzą się kompletnie choćby w trudnych warunkach terenowych. Ich prowadzenie będzie prawdziwą męczarnią.

Wózki dziecięce spacerowe i komfort ich prowadzenia

Czy kupić wózek spacerowy z przekładaną rączką? Czy może jednak pozostawać wiernym tradycji, skorzystać z wózków 2w1, aby mieć sztywną i w pełni stabilną rączkę do prowadzenia? Zasadniczo lekkie wózki spacerowe, w szczególności parasolki, wymagają prowadzenia oburącz. Stawiając na cięższe konstrukcje, wybierając choćby wózek 2w1, istnieje możliwość prowadzenia wózka jedną ręką.

Łatwość składania wózka i jego wielkość po złożeniu

Każdy wózek spacerowy powinien w prosty sposób się składać. Jednak z uwagi na złożoność konstrukcji, jedne wózki po złożeniu zajmują nadal dużo miejsca. Inne z kolei nie będą zabierały niezbędnej przestrzeni. Dlatego, zanim ktokolwiek zdecyduje się na zakup wózka spacerowego, powinien dokładnie przetestować, jak się go składa. Sprawdzić także, czy po złożeniu, będzie się mieścił np. w bagażniku auta. Jak już wyżej wspomniano, osoby często podróżujące i szukające oszczędności miejsca w bagażniku, powinny postawić na spacerówki parasolki.

Dodatki o których warto pamiętać

Szukając odpowiedzi na pytania typu jaki wózek spacerowy kupić, nie wolno zapominać o dodatkach. Co się może przydać przy wózku spacerowym? Na pewno warto mieć uchwyt na picie, pokrowiec na deszcz czy śnieg oraz miejsce, gdzie można powiesić małą torbę. To znacznie ulepszy funkcjonalność wózków spacerowych.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, podziel się ze znajomymi!

3 Comments

  1. http://Pola 12 sierpnia 2019 at 11:31

    Teraz wyszła nowość Anexa spacerowka x air i na prawdę jest godna polecenia . Jeste lekka i kompaktowa .


  2. http://Pola 26 września 2019 at 11:56

    Dla mnie najlepszy jest anex x air . Super się prowadzi i jest lekki.


  3. http://Karina 30 września 2019 at 00:09

    Dla mnie najlepszą spacerówką był właśnie wózek ANex air-x, który mieliśmy ze sobą na wakacjach, lekki, zwrotny i solidne wykonany


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *