Jaki lekki wózek 2w1 wybrać? Ranking/Opinie

Rodzice, którzy są na etapie poszukiwanie odpowiedniego wózka dla swojego dziecka, mogą wybierać z obszernej oferty producentów. Na pewno wózki wielofunkcyjne są doskonałym pomysłem. Decydując się np. na wózek 2w1, można wiele zyskać.

Jakie korzyści wiążą się z inwestycją w wózki dziecięce wielofunkcyjne 2w1? Jakie elementy są istotne w wózkach tego typu? Jak wybrać dobry wózek 2w1?

Dlaczego wózki dziecięce 2w1 to dobry wybór?

Wybierając wózek dziecięcy 2w1, uzyskuje się wiele korzyści. Wózek tego typu pozwala na wypięcie ze stelaża gondoli i wpięcia siedziska spacerowego. Dzięki temu wózek 2w1 wystarczy na bardzo długi czas. Cena takiego wózka jest co prawda wyższa, niż np. tradycyjnej gondoli, to jednak przez kilka lat nie pojawi się potrzeba zakupu nowego sprzętu.

Należy pamiętać również, że wózki dla dzieci 2w1 okazują się niezwykle bezpieczne z uwagi na konstrukcję. Stelaż wykonany z odpowiednich materiałów, np. aluminium, to gwarancja stabilności. Wózki tego typu cieszą się powodzeniem również z uwagi na łatwość prowadzenie, manewrowania, szczególnie kiedy mowa o niezbyt równym podłożu. Możliwość szybkiego i bezproblemowego rozłożenia wózka na części (np. w domu, czy przed podróżą autem), powoduje, że nie będzie zajmował wiele miejsca.

Jaki wózek 2w1 wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Rodzice szukający idealnego modelu wózka dla siebie i malucha, stają przed ogromnym dylematem. Mnogość producentów, ogromne ilości modeli dostępnych w sklepach powoduje, że potrzeba czasu i wiedzy, aby trafić na najlepsze wózki dla dzieci 2w1. Co się zatem będzie liczyło w trakcie sprawdzania konkretnych wózków? Na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę przed zakupem?

Lekki wózek 2w1, czyli koniecznie trzeba sprawdzać wagę wózka, to, z jakich materiałów został wykonany stelaż. Jednak za niską wagę wózka nie odpowiadają tylko powyższe elementy. Bardzo istotne są typy kółek, jakie posiada dany wózek. Trzeba zwracać uwagę czy są one pompowane, czy też piankowe. Koła w wózku 2w1, które są pompowane, będą cięższe niż piankowe. Z drugiej strony, koła pompowane i słusznych rozmiarów, doskonale nadają się do pokonywania trudniejszych tras. Gwarantują komfortową jazdę nie tylko po chodnikach, ale również po leśnych ścieżkach czy piaskowych parkowych alejkach. Pozostają przy wadze wózka 2w1, wiele będzie zależało od tego, w jakim miejscu wózek jest przechowywany. Gdy mieszka się w bloku, na wyższym piętrze, gdzie niekoniecznie jest winda, to wnoszenie ciężkiego wózka będzie problemem, a dodatkowo może narazić dziecko na niebezpieczeństwo. Mając własny dom, gdy odpada element dźwigania wózka po schodach, waga nie jest aż tak istotna.

Wózki dla dzieci 2w1 trzeba również dokładnie sprawdzić pod kątem wymiarów i możliwości sprawnego ich składania. Wózki wielofunkcyjne 2w1 nie należą do małych, dlatego w przypadku posiadania małego mieszkania, ich przechowywanie może być problemem. Dobrym rozwiązaniem, gdy już trzeba kupić duży wózek, będzie wybranie modelu, który można szybko i łatwo złożyć. Wiele wózków 2w1, oprócz opcji odpinania gondoli czy siedziska spacerówki, ma opcję prostego ściągania kół, co pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca. Pamiętać trzeba również o komfortowym przewożeniu wózka samochodem. Warto więc sprawdzić, czy dany model zmieści się do bagażnika i naturalnie pozostanie jeszcze miejsce na inne pakunki.

Amortyzacja wózków 2w1 to kolejny istotny element, decydujący o jakości użytkowej. Jak wiadomo, wózki 2w1, można prowadzić nie tylko po prostej nawierzchni. Dobre amortyzatory będą wymagane, kiedy wózki 2w1 będą pokonywały nierówne podłoże. Wysoki poziom amortyzacji to pewność, że wstrząsy nie będą odczuwalne dla dziecka.

Wybór wózków z odpowiednimi pasami bezpieczeństwa. Wiele osób nie przykłada wagi do tego, jakie pasy bezpieczeństwa posiadają wózki. Skoro są pasy, to znaczy, że będzie bezpiecznie. Niestety, tego typu myślenie jest błędne. Dobre wózki 2w1 powinny posiadać pasy, najlepiej pięciopunktowe, które będą nie do sforsowania dla malucha.

Gondola, siedzisko spacerówki oraz oparcie. Ostatnimi elementami, nad którymi należy się pochylić, jest gondola wózka 2w1, siedzisko spacerówki oraz oparcie. Jak wiadomo, gondola będzie wykorzystywana przez pierwsze miesiące życia niemowlaka. Dlatego istotne jest, aby była z dobrych materiałów, gwarantowała odpowiednią przestrzeń dla dziecka, ale i również komfort użytkowy. Siedzisko spacerówki, podobnie jak gondola, musi być wygodna, z dobrych materiałów, takich, które można łatwo wyczyścić. Oparcie w wózkach 2w1, jak i innego typu powinno mieć opcje regulacji, która powoduje, że po odpowiednim ustawieniu, dziecko może podróżować w najróżniejszych, najdogodniejszych pozycjach.

Gdzie kupić i jak nie przepłacić za wózek 2w1?

Tanie wózki dziecięce 2w1 wielu mogą się kojarzyć z tandetą, kiepskim wykonaniem oraz niezbyt wysokim poziomem bezpieczeństwa. To jednak nie do końca prawda. Renomowani producenci oferują modele w najróżniejszych przedziałach cenowych, dlatego tanie wózki 2w1 mogą być również solidne i funkcjonalne. Chcąc mieć pewność, że dany model wózka 2w1 spełni swoją funkcję, będzie dobrym wyborem, warto sprawdzać nowinki sprzętowe. Ranking wózków 2w1, testy i opinie na ich temat, to znakomite źródło informacji dla rodziców.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, podziel się ze znajomymi!

2 Comments

  1. http://Paulina 27 sierpnia 2019 at 10:36

    Dla mnie najlepszy jest anex e/type . Kupiłam go niedawno i jestem mega zadowolona .


  2. http://Kasia 13 września 2019 at 08:00

    Mi się bardzo podobaja nowe wersje Anexa . Podobno są ulepszone od poprzednich wersji . Skoro tak jest to będą idealne 🙂


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *