Jaki głęboki wózek gondola dla noworodka lub niemowlaka? Ranking/Opinie

Wybór wózka dla noworodka jest niezwykle istotny. To jeden z ważniejszych elementów tzw. wyprawki, którą przygotowują rodzice, dodatkowo, w przypadku niektórych modeli, sporo kosztujący. Warto więc mieć wiedzę o tym, jaki wózek dla noworodka będzie najlepszy. Wiedzieć, w jaki sposób powinno się sprawdzać wózki głębokie, które ich elementy mają znaczenie dla późniejszego komfortowego i bezpiecznego użytkowania.

Wózek gondola i jego użytkowanie. Co ma znaczenie przy wyborze?

Miejsca, w których będzie użytkowany

Bardzo ważne jest, gdzie mieszkamy, w jakich miejscach będziemy spacerowali z wózkiem gondolą. Mieszkając w „betonowej” okolicy, gdzie nie ma problemów z chodnikami, prostymi nawierzchniami, warto pokusić się o wózki typowo miejskie, cechujące się małymi kołami o dobrej skrętności.

Planując spacery po niezbyt równym i stabilnym podłożu. Mieszkając raczej na peryferiach miasta lub na wsi, gdzie nie ma rozbudowanej infrastruktury, należy wybierać wózki gondole z odpowiednim poziomem amortyzacji oraz dużymi kołami. Amortyzacja wózka musi opierać się na wahaczach lub paskach. Duże koła w wózku najlepiej jak będą pompowane. Łatwo będzie poruszać się po niepewnej nawierzchni, zagwarantują stabilność.

Gdzie chowamy wózek

Wózek gondola nie należy do najmniejszych, dlatego trzeba pomyśleć o tym, w gdzie i w jaki sposób będzie przechowywany. Mając mieszkanie, można pomyśleć o tym, aby wózek dla niemowlaka stał na klatce. Jednak tylko pod warunkiem, iż mamy pewność, że jest to bezpieczne miejsce. Decydując się na przechowywanie wózka w mieszkaniu, koniecznie trzeba wybierać modele mniejsze, łatwo się składające. Mając dom, sytuacja jest komfortowa, garaż, piwnica, bez problemów znajdzie się miejsce na wózek głęboki.

Noszenie wózka, czyli jego waga ma znaczenie

Wózki dla niemowląt nie należą do lekkich konstrukcji. Dlatego mając w perspektywie noszenie wózka po schodach, dźwigania go przez kolejne piętra, należy poszukać czegoś w miarę lekkiego. Lekki wózek gondola to podstawa. Do tego warto skierować uwagę na wózki z odpinaną gondolą, która dodatkowo posiada rączkę, do komfortowego i bezpiecznego jej przenoszenia. Po co dźwigać całość, męczyć się z nieporęcznym stelażem. Innym rozwiązaniem z sytuacji noszenia wózków na wyższe piętra, jest inwestycja w wózki niemowlęce przystosowane do bezpiecznego ciągania po schodach.

Podróż samochodem, czyli wózek w bagażniku

Posiadając samochód i decydując się na podróże z dzieckiem oraz wózkiem, należy mieć na uwadze rozmiary bagażnika. Przy małych samochodach pojawia się problem, nie ma często możliwość włożenia większych wózków gondoli do wnętrza. Dlatego, zanim jakikolwiek wózek zostanie wybrany, warto dokładnie sprawdzić, czy zmieści się w bagażniku i ile miejsca wolnego pozostawi. Co więcej, osoby posiadające małe samochody mogą inwestować w odpowiednie bagażniki montowane na dachu. Dzięki temu zyska się więcej miejsca, a wózek z gondolą na pewno zmieści się do auta.

Wózek dla noworodka czy na wiele lat?

Wózki dziecięce gondola można dostać w opcji wielofunkcyjnej. Wózki 3w1 lub wózki 2w1, pozwalają na wykorzystywanie wózka przez dłuższy czas, niż tylko kilka pierwszych miesięcy życia dziecka. Jednak są sytuacje, kiedy należy zakupić typowy wózek głęboki dla dziecka. Mowa tutaj o możliwości posiadania większej ilości dzieci, dzięki czemu wózek gondola zostanie „przekazany” młodszemu, a dla starszego dziecka znajdzie się odpowiednią spacerówkę. Może dojść również do sytuacji, kiedy to wózki dziecięce wielofunkcyjne nie będą spełniały wymagań rodziców i ich zakup nie będzie korzystny.

Wózki gondole i ich najważniejsze elementy

Co zwraca uwagę rodziców w trakcie wyboru wózków gondoli? Jak sprawdzić jakość odpowiednich elementów i mieć pewność, że są najlepszym rozwiązaniem dla wózków gondoli?

Jaka powinna być gondola do wózka?

Sprawdzając właściwości wózka na pierwsze miesiące życia dziecka, bardzo istotne jest to, jakiego rodzaju posiada gondolę. Gondola do wózka ma ogromne znaczenie i powinna być głęboka i odpowiednio długa. Budka w takiej gondoli ma w stu procentach chronić dziecko przed deszczem, słońcem czy wiatrem. Równocześnie należy pamiętać, aby w miesiącach wiosennych i letnich nie przegrzać dziecka, dlatego dobrze, aby gwarantowała odpowiednią cyrkulację powietrza.

Jakie koła w wózkach głębokich?

Powyżej można znaleźć informacje o tym, jak dopasować koła pod warunki, w jakich będzie się spacerowało z wózkiem. Warto dodać w tym miejscu, że koła pompowane gwarantują znacznie lepszą amortyzację, minimalizują wstrząsy, niż ma to miejsce przy kołach piankowych. Wózek gondola z małymi kółkami będzie doskonale się poruszał na twardych i równych nawierzchniach. Dodatkowo operowanie takim wózkiem jest niezwykle lekkie i bezproblemowe. Warto sprawdzić, czy wózek gondola posiada przednie koła skrętne z odpowiednimi blokadami. Koła skrętne pozwolą łatwiej manewrować wózkiem. Blokowanie kół będzie zaś przydatne, gdy trzeba pokonać nierówną nawierzchnię lub też przejść chodnikiem tonącym w śniegu.

Rodzaj amortyzacji ma znaczenie

Jakie zawieszenie powinien posiadać wózek gondola? Patrząc na rodzaj zawieszenia jedynie pod kątem komfortu dziecka, to idealnym wyborem będzie miękkie. Jednak ten rodzaj zawieszenia może powodować trudności z obsługą wózka. Szczególnie osoby mające mniej sił, będą miały problem z bezproblemowym manewrowaniem.

Jaki rozmiar gondoli?

Od początku należy celować w gondole duże. Istnieje możliwość kupna wózka z gondolą o niezbyt dużych rozmiarach, jednak należy pamiętać o tym, że takie wózki szybko staną się nieprzydatne. Dzieci szybko rosną, więc maluch przestanie się mieścić w małej gondoli i pojawi się problem. Jaki rozmiar gondoli idealny? Dziecko ma mieć w niej pełną swobodę, nic nie może krępować jego ruchów.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, podziel się ze znajomymi!

1 Comment

  1. http://Paulina 11 sierpnia 2019 at 09:48

    Mam wózek anex cross i tam gondola jest właśnie bardzo fajna . Duża, przestronna wiec do 7,8 miesiąca na pewno nam starczy .


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *